| Lexy ♥ a întrebat:

Fetelor voi ce baza de machiaj folositi? spuneti-mi si mie ce firma e si ce pret arebatting eyelashes MS happy

3 răspunsuri:
| ladygaga a răspuns:

E o baza de machaj la avon, n`am cumparat`o eu, a luat`o o prietena si e proasta baza aceea de machiaj. nu e buna. sa n`o iei.

Eu inainte sa ma dau cu fond de ten, imi dau cu o crema normala de la nivea, apoi aplic fdt. si apoi putina pudra ca sa nu luceasca fondul de ten.
Si atat. Nu ma machiez deloc la ochi, in unele zile imi dau cu blush[am perle iluminatoare de la avon. si un gloss si atat.

Aspectul trebuie sa fie cat mai natural.big grin

| aangelia a răspuns:

Inainte ma dau cu o pudra de la seventeen.hee hee
si nu se intinde.
costa cam 20 lei