| minime3 a întrebat:

Fetelor voi ce metode de epilat folositi? Daca sunteti brunete ma intereseaza in principal. Va epilati acasa sau la salon? Care credeti ca e cea mai eficienta metoda? Va da batai de cap epilarea, mai ales acum vara? Multumesc!

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Recomand sa mergi la un centru de epilare, cu ceara de albine calda, fiind cea mai buna metoda, unde parul este smuls din radacina, apoi crescand extrem de incet, urmatoarea epilarea putand sa fie facuta dupa 3-4 saptamani.
Se mai poate folosi crema epilatoare dar are 50% sanse sa capeti sensiblitate de ingredientele chimice din crema, sa faci alergie sau chiar iritatie.

| LisaJulie a răspuns:

Ceara si benzi si vreau sa incerc definitv dar habar nu am daca merge! Pe mine nu m-a durut cu benzi si ceara, m-a durut in schimb si am simtit discomfort cand am folosit epilatorul si lama, doar o data, nu am mai rezistat apoi! Vreau sa aflu mai multe despre epilarea definitiva si daca chiar merge

| Giulia911 a răspuns:

Pe toate le folosesc happy

| DontActLikeMe a răspuns:

Epilator. Recomand.

| minime3 explică (pentru DontActLikeMe):

Cu laser? sau normal?

| DontActLikeMe a răspuns (pentru minime3):

Normal.

| minime3 explică (pentru DontActLikeMe):

Nu iti cresc fire sub piele? sau cand creste parul le scoti cu penseta? astepti sa creasca parul pana la o noua epilare sau cum faci?

| DontActLikeMe a răspuns (pentru minime3):

Nu, ma exfoliez bine inainte si nu am probleme.

| NurseNico a răspuns:

Eu am psoriazis si par inchis la culoare, singura metoda care functioneaza fara sa ma umplu de bube este ceara traditionala. Nu doare la fel de rau ca benzile, o poti folosi si acasa dar nu iti recomand sa te complici, mai bine mergi la salon o data pe luna.

| JullErika a răspuns:

Ceară de pe Emag. Total uimitoare. Te faci acasă ușor!

| minime3 explică (pentru JullErika):

Imi poti spune cum se numeste sau imi poti da un link? Merci din suflet!

| JullErika a răspuns (pentru minime3):

La set sau

https://s13emagst.akamaized.net/......61c3be.jpg

https://www.emag.ro/......DZ02PTMBM/

https://www.emag.ro/......DPTMK5MBM/

Eu una mi-am luat un set iar bețe și ceară cumpar când îmi trebuie. După câteva luni o să vezi că părul crește mai greu pe picioare.