| anonim_4396 a întrebat:

FUNDĂ! Ajutor. Am o pereche de blugi negri. Intr-o zi mă dadeam cu lac pe unghii si am varsat un sfert din sticluta pe blugi. Aveti vreo idee cum scap de pata aia... blugii au fost destul de scumpi si nu au decat 3 zile. VA ROGG!

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din pacate nu prea ai cum scapa de pata de oja, ea pateaza iremediabil. Poti incerca cu acetona, dar ii vei decolora foarte urat si, de asemenea, iremediabil.

| darrio2007 a răspuns:

Nu mai iese cu nimic fara sa afectezi si blugii.Tii mult la lucruri daca iti faci unghiile cu blugi noi pe tine, ce sa zic.

| J0B0MAT a răspuns:

Încearcă să o ştergi cu acetonă. Dacă nu, poţi să îi tai cumva, că tot se poartă blugii rupţi.

| WaterDrop a răspuns (pentru Florentina9210):

Poate nu are o situatie financiara chiar asa de buna ca alte persoane care aduc acasa persoane nepotrivite laughing

| Florentina9210 a răspuns (pentru WaterDrop):

Faci referire la cineva anume? laughing

| WaterDrop a răspuns (pentru Florentina9210):

Nu nu, nu`mi permite ora inca. Mai sunt 26 minute.

| Florentina9210 a răspuns (pentru WaterDrop):

Poti mai mult de atat! laughing

| WaterDrop a răspuns (pentru Florentina9210):

Mi se tot spune asta de catre persoanele din jur O.o. Te rog sa nu ma mai spionezi.

| Florentina9210 a răspuns (pentru WaterDrop):

Voi incerca! Dar nu promit nimic.

| WaterDrop a răspuns (pentru Florentina9210):

Heh, tehnici murdare.Fie, poti avea ultimul cuvant de data asta.

| Florentina9210 a răspuns (pentru WaterDrop):

Cum il am mereu!winking

| WaterDrop a răspuns (pentru Florentina9210):

Ai grija ce`ti doresti, stii ce se spune tongue

Ne scuzi DenisaShiAtat33 ca ti-am murdarit peretele cu magie. Arunca blugii, poti cumpara oricand o pereche noua.

| WaterDrop a răspuns:

Incearca cu dizolvant de vopsea, iar dupa ce ai terminat baga`i repede la spalat ca sa nu se duca si culoarea.A mers in cazul vopselei rosii pe blugi negri fara sa fie decolorati deloc.Depinde si de material totusi banuiesc, o incerci pe riscul tau.

| user5493 a răspuns:

Sa-i speli banuiesc, si asa scapi de pata.