| BeHappyForMe a întrebat:

Funda, am si eu o intrebare pentru voi cum e treaba cu extensile de par? am auzit undeva de extensii clip in/on cu cleme, la un pret destul de ridicat pe internet de la 2 milioane in sus setul, iar eu am vazut intr-un magazin cu 7 lei aceste de care sunt? as vrea sa imi pun de revelion dar nu la salon, sa mi le pun singura cine ma lamureste si pe mine cum sta treaba cu extensile de par.

Răspuns Câştigător
| glitt3r a răspuns:

Alea la 2 milioane isi merita banii daca sunt din par uman. Daca sunt, poti sa le dai cu placa, cu ondulatorul etc. Si eu mi-am cumparat fix la 7 lei dintr-un magazin, dar sunt din par sintetic si la a treia purtare arata naspa la varfuri. Cum sa iti pui extensiile? Simplu. http://www.youtube.com/watch?v=Gkz6veEjfqI
Cel mai important e sa nu se observe. Si nu e nevoie sa mergi la salon pentru a-ti pune extensii. Eu mi le pun singura si mai sunt o gramada de videouri pe youtube care iti explica cum sa ti le pui si cum sa ai grija de ele.
Apropo, din ce oras esti?

4 răspunsuri:
| Bianqita a răspuns:

Extensiile clip on sunt bune pentru ca arata arata bine, sunt relativ ieftine, le poti da jos cand vrei, dar nu sunt bune pentru purtarea de zi cu zi pentru ca intr-un final te va durea parul(stiu ca suna ciudat) din cauza presiunii ce o exercita pe radacina(ca atunci cand stai foarte mult cu parul prins strans intr-un elastic). Daca totusi vrei din astea, si vei ajunge sa le speli, iti recomand sa le speli bucata cu bucata ca sa nu se incurce, ca de se incurca nu le mai descurci.Ai grija sa fie din par natural pentru ca cele din par artificial nu se pot coafa.Nu este bine sa le coafezi cu placa firele insele, insa poti folosi feonul. Sper ca te-am ajutat cu ceva! O zi buna!

| senorita.ro a răspuns:

De curand am lansat pe piata un magazin www.extensiinaturale.ro in care comercializam extensii de par natural 100%. Am facut multe teste live clientelor pentru a se lamaurii.
Incercati sa va interesati de la alte cliente ale magazinului nostru si veti vedea ca peste 90% au declarat ca sunt multumite!
Va asteptam cu placere www.extensiinaturale.ro si www.senorita.ro pentru femeia din tine

| oannabomboana a răspuns:

Pai. Pur si simplu... Pretul spune si calitatea lor. Si eu am vrut sa-mi pun...Si nu m-am uitat la cele de la 7 lei. E ca o bluza pe care o vezi in Mall cu 100 lei si in Europa cu 25 lei. laughing E vorba de calitate.

| Aurorah a răspuns:

Mdah