| Answer17 a întrebat:

Funda! Am si eu o mica problema cu bronzul, m-am inrosit mai tare pe nas si pe linia cearcanelui. Pot sa acopar asta cu ceva? Ma gandeam ca stiti ceva pudra sau ce as putea sa folosesc si care sa nici nu se remarce super evident.
Si de unde as putea sa cumpar ca habar nu am... poate stiti ceva site online.

Răspuns Câştigător
| Just0a0dream a răspuns:

Buna!
Fond de ten. Daca nu, corector, e cea mai buna solutie.Iti cumperi unul de culoarea pielii tale, si astfel nu esti nevoita sa te dai toata fata, doar zonele afectate.Nu te sfatuiesc sa iti cumperi online, te poti trezi cu alte nuante, sau ca nu ai ales-o pe cea potrivita, mai ales daca nu obisnuiesti sa folosesti.Iti recomand sa mergi intr-un magazin cu cosmetice,in multe din acestea exista si mostre gratis pe care le poti utiliza la fata loclui sa vezi daca este la fel ca nuanta tenului tau.Le gasesti la preturi diferite, pentru toate buzunarele, si mergi si la sigur cu nuanta, plus ca il azhizitionezi pe loc, nu trebuie sa astepti cateva zile comanda chiar si cu intarzieri.Sunt sigur si la tine in oras, chiar si la piata, magazinele de pe centru, si in mall.In acest mod iti acoperi problema, dar nu uita sa o si tratezi. Dupa ce te demachiez aplica comprese cu apa reci, chiar si cuburi de gheata, ajuta mult zonele arse, inflamate si combate roseata.Foloseste inainte de culcare creme hidratante special concepute pentru arsuri solare,, dupa plaja" pentru ca in cateva zile este foarte probabil sa inceapa sa ti se cojeasca pielea si este destul de inestetic si sigur nu vrei.

1 răspuns:
| AlexAlex69 a răspuns:

Oximed in cazul in care simti si arsuri sau doar o crema grasa ( foarte hidratanta )