| IrinaAniri a întrebat:

FUNDA cum pot sa fac ca sa imi scada pofta de mancare(in afara de iaurturile alea tnuva)?

6 răspunsuri:
| Rebeeca17 a răspuns:

Bea ceai verde :*.ii foarte bun.

| Artemisia a răspuns:

Incearca sa iei mai multe mese pe zi, dar in cantitati mici.
Asa daca vei manca regulat nu vei ajunge sa iti fie chiar atat de pofta.
Mesele echilibrate sunt cele mai bune.

| Rebeeca17 a răspuns:

Bea ceai verde :*

| VisezCuOchiiDeschisi a răspuns:

Un mod neprielnic ar fi sa iti faci singura sila,dar nu incerca asta,nu exista alte modalitati incearca iaurturile, nu manca dupa ora 6, poti manca si carne, dar in cantitati mici, painea :maxim 2 felii, preferabila ar fi cea de secara sau cea neagra.in caz ca vrei sa slabesti.Te poti obisnui cu acest mod de viata sanatos si nu va mai trebui sa iti scada fortat pofta de mancare. Daca te obisnuiesti cu un anumit program alimentar sanatos zilnic organismul tau se va obinui si va cere hrana in cantitati normale,
Sper ca te-am ajutat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fructe.nu ingrasa, si amana pranzul.un mar o banana, un morcov.

| AnemonaP a răspuns:

Inainte de masa bea vreo doua pahare mari cu apa,nu vei mai putea sa mananci prea mult,si daca vrei sa nu manananci mai nimic, intr-o cana de apa, pune cateva cateva lingurite mici de suc de lamaie, stoarce-o, si pune-o acolo.