| costinus3meow a întrebat:

Funda.Cum pot sa scap de cosurile negre fara sa merg la salon?

Răspuns Câştigător
| crissa20 a răspuns:

Poti incerca astfel:
-te speli bine pe fata cu un gel de curatare pentru ten gras
-faci o infuzie de ceai de musetel intr-o cratita
-stai cu fata deasupra aburilor, iar deasupra acoperi cu un prosop timp de 15-20 min daca ai cosuri foarte multe
-apoi cu unghiile taiate si cu o bucata de tifon curat incepi sa scoti punctele negre( procedura de stoarcere)
-cand consideri ca ai terminat mai speli odata fata tot cu gel de curatare -aplici o masca din comert pentru ten gras( gen avon, oriflame sau altceva) sau albus de ou amestecat cu suc de lamaie pe care il tii pe ten 10-15 min
- clatesti masca si folosesti o lotiune tonica sau suc de lamaie
- la final aplici o crema de galbenele pe care o tii pe fata peste noapte
Baftawinking

3 răspunsuri:
| hideaway a răspuns:

Îți recomand să îți faci infuzie cu ceai de mușețel. Strângi cu două bețișoare de urechi pe lângă ele și vor ieși.
Baftă!

| Tania25 a răspuns:

Salut!
uite aici un link care sper sa te ajute: http://www.ele.ro/......nute-27588
Bafta! :)