| unconnected a întrebat:

FUNDA! Dati-mi idei cum as putea sa-mi mai fac parul.De obicei mi-l intind cu placa, dar m-am saturat sa mi-l tot intind, plus ca se arde.Am parul blond, subtire si matasos.Nu [prea lung(mai jos de umeri)Va rog cine ma poate ajuta. ceva idei happyhappyhappyhappyhappy

Răspuns Câştigător
| iuliana2002 a răspuns:

Dupa ce te speli pe cap pe parul putin umed dati cu o mana de spuma de par dupa care usucal cu feounul iti poti pune si cateva bigudiuri sunt mai sanatoase ca placa le lasi putin aproximativ o ora! si la sfarsit poti sa dai cu putin fixativ pentru fixare.

6 răspunsuri:
| Madyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy a răspuns:

Pai ai putea de exemplu daca nu ai padul onlutat sau cres ai putea sa til ondulezi tot sau doar varfurile.

| DeutzaMika a răspuns:

Uite cateva idei daca ai parul lins ca si al meu!
Chiar daca e dediu spre lung merge o coada de peste de preferat dupa ce faci baie cu parul putin umed! Cum se face? Simplu! Imparti coada in 2 parti egale si incepi de la o parte din spatele cozii ei o suvita subtirica de par si o pui pesste cealalta coada; acelasi tratament si la cealata coada tot sin spate, suvita subtirica SA NU FIE ACEEASI SUVITA. Repeti asta pana se "termina" parul!
Daca e ondulat sau chiar cret o coada inr-o parte! ( nu prea am idei la cel ondulat)
Funda?

| GgeDaniela a răspuns:

Pai intinde`l cu peria.sau increteste`l. sau fa-ti codite mici si multe si va fi cret cret.:d

| kyGirL a răspuns:

Pai poti sa il inpletesti tot parul stai cu el vreo 3 zile apoi il desfaci si ai parul tip patratele... apoi o sa iti stee umflat ti-l tapezi unpic sus si daca ai breton il faci cu placa si il lasi pe o parte:-p Sau poti sa iti prinzi bretonul...big grin
P.S daca nu ai breton dar ti-l tapezi si il lasi desfacutwinking

| Malina_8931 a răspuns:

Fa-ti un coc dezordonat...arata foarte bine
am fost la scoala asa... mureau baietii dupa mine

| Mariana237 a răspuns:

Http://www.divahair.ro/......ile_de_par acum tu alegi in functie de lungimea parului.