| FlippyFlippy a întrebat:

Funda >:
Imi spuneti si mie,cei care au avut aparat dentar,etapele gen v-ati dus, la inceput a durut.s-a observat schimbarea in nu stiu ce timp, cat mai detaliat va rog
Multumesc anticipat :*

Răspuns Câştigător
| Hrib_Erika_2000 a răspuns:

La inceput a durut in jur de 3 saptamani pana m-am obisnuit si o sa te doara in fiecare luna cate o 3 zile dupa schimbarea acelei sârme de la aparatul dentar. Cam atat. Iti poti pune lunar elastice de ce culoare vrei. Sper ca te-am ajutat. Fudă? :3

1 răspuns:
| slow0 a răspuns:

Eu am avut din acela permanent si l-am tinut un an si jjumatate dar diferentele sunt evidente. Deci o sa te doara la inceput ca aparatul este strans si maxilarul nu este invatat, apoi o sa mergi la control cand te programeaza dentistul si o sa te mai doara putin 1 zi 2, ca ti-l va strange. Funda?