| wiufh a întrebat:

FUNDA! Pentru fete: Atunci cand va culcati, ca sa va stea parul bine si a doua zi, dormiti cu parul desfacut sau prins; si daca prins, cum?
Va intreb mai ales pe cele care aveti parul de lungime medie, si putin filat.
Astept cat mai multe raspunsuri.
Multumesc anticipat.

8 răspunsuri:
| Vanesssa a răspuns:

Cred ca nu prea conteaza cum dormi cu parul o data ce te piepteni de dimineata...dar ai putea sa dormi cu parul prins in coada de cal (asa dorm eu de obicei)
Doar sa nu te deranjeze

| AnnaDee a răspuns:

Buna!
Am auzit ca e indicat sa dormi cu el desprins. Eu însa îl prind într-o coada simpla, iar dimineața următoare arata aproape intact dacă nu te foiești.
Sper ca te-am ajutat!

| buburuza12 a răspuns:

Eu cand dorm imi prind parul doar la spate. intr-o coada lejera. pentru a imi sta parul bine si cu volum in varful capului. restul il las desfacut. dar cred ca cel mai bine dormi cu el desfacut pentru ca prinzandu-l la spate iti ramane semn ca l-ai avut prins. succeS!

| TaNaNaNaNa a răspuns:

Poi,eu de obicei dorm cu el prins.Impletit,preferabil.Cand sta impletit nu se mai incurca rau.Doar ca sta ciufulit, dar nu te chinui sa il descurci.Succes!

| DomnisoaraLove a răspuns:

Buna eu am parul aproape pana la fund(am spus aproape ),si seara ca sa nu mi se incurce(ca parul meu e moale si se incurca repede de aceea il tin mai tot timpul coada despletita) deci seara, il impletesc, dar tot ma iasa cate o suvita, iar dimineata numai trag asa de el ca se mentine mai descurcat. www.kudika.ro:*:*:* paaaa

| Eღilia62 a răspuns:

Eu am par lung si usor ondulat si dorm cu el prins in coada.Cat despre cum arata a 2 a zi, depinde de cat de mult m-am miscat in noaptea aia. Daca ma invart de 10 ori pana adorm e cam ciufulit, daca nu, arata bine.Dar de pieptanat oricum il pieptan indiferent de situatie.

| iulia2002 a răspuns:

Eu dorm cu el desfscut

| TeoDoraElena98 a răspuns:

Eu il impletesc intr-o coada si a doua zi e ca nou.
Plus ca sta si putin ondulat.
Funda?tongue