| IoanaToy a întrebat:

Fundaa! Buna! Mi.am cumparat niste unghii false(de proasta calitate, sunt din plastic dur, dar frumoase) dar nu aveau lipici special. Am incerat sa.mi pun oja pe unghia mea naturala, apoi sa pun unghia falsa. Dupa ce s.a uscat putin, am vazut ca unghia sta lipita. Dar m.i le.am dat repede jos. Credeti ca daca le lipesc din nou cu oja, cand le dau jos o sa cada cu tot cu unghia mea naturala? Mi.e frica.

Răspuns Câştigător
| emuzta2004 a răspuns:

Ca sa fii sigura, nu încerca. laughing)..eu mi-am dat o data cu oja pe unghii cu o zii in urma mi-am pus unghiile false si s-au dizlipit greu asa încât credeam ca o sa scap de unghiile mele naturale. ...nu încerca.mai bine nu încerci decât sa inrautatesti lucrurile. P.s. Iti dau un sfat care doar daca vrei il urmezi : Nu iti mai pune unghii false. Eu de multe ori mi-am pus si mi-au căzut repede ...chiar daca cad repede, mai sunt si urate fata de unghiile naturale.Fii NATURALA m. Fundiță? O seara frumoasa :*

1 răspuns:
| shainitainii a răspuns:

Haha e doar oja, nu patesti nimic. Cunosc persoane care si-au lipit unghiile cu superglue si nu au avut nimic. laughing Totusi, nu recomand tehnica asta cu superglue.