Întrebare recomandată | FlippyFlippy a întrebat:

Fundaa
Spuneti-mi masti pentru par, nu prea complicate pentru a imi regenera parul.
Multumesc:*

4 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna. eu folosesc o masca de par cu un galbenus de ou, un pic de miere de albine ( o lingurita), ulei de ricin ( 2 linguri), ulei de masline ( 2 linguri), catvea picaturi de vitamina A ( eu pun 10). Uleiul de masline si cel de ricin trebuie incalzit un pic apoi se amesteca cu celelate ingrediente, masca o aplici pe par, lasi sa actioneze in jur de 1 ora si apoi te speli normal pe par dar sa insisti pentru a curata bine uleiul. apoi aplici un balsam.

| Xpressurself a răspuns:

Uite, sunt simple, ingredientele usor de gasit si cunoscute

http://www.dietetik.ro/......11352.html

| Gabrielagabitzaaa a răspuns:

Galbenusul de ou cu ulei de masline sau ricin, eu mai folosesc si untul de shea incalzesc putin in palme si il aplic pe lungimea parului inainte cu cateva ore sa ma spal pe cap, dar orice ai folosi trebuie sa ai rabdare si sa eviti placa, uscator, etc pentru o perioada. Funda?big grin

| Elinela a răspuns:

Nu iti spun nimic de vreo masca, insa te-as sfatui sa incerci uleiul de cocos. Eu am probleme cu parul, si pot sa-ti spun ca ma ajuta.