| Bulbuc_1736 a întrebat:

Funditaaaaaaaaaaaa!

Buna feteleee:*
Am degetele de la maini lungi si unghiile destul de late. x_x
Ce sa fac sa imi para mai lungi si mai inguste (unghiile)? Ce culoare a ojei m-ar avantaja si cum invat sa le fac singura forma, acasa?

Multumeeeesc!

Răspuns Câştigător
| ℓίίίgнт a răspuns:

Poi.trebuie sa pilesti marginile,sa le faci drepte si inguste,desigur unghiile trebuie sa fie destul de lungi, ca sa para mai lungi taie pielita aia de sus,care acopera unghia,dar nu pe toata deodata ca te va durea cate un pic cate un pic treptat in fiecare saptamana,si sa le faci mai patratzoase, arata mai bine smug, si...culoarea,eu mi le fac mai.ciudate pic,albastre,aurii,mov, verde, negru cu floricele lipithe :X mie imi plack.app. sper ca ti-am dat cateva idei bune.BfT kiss

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu oja alba te dai, dar in parti lasi un spatiu, nu foarte mare.

| girllll_4331 a răspuns:

Pai in primul rand, nu conteaza culoarea ojei. poti sa folosesti si intaritor pentru a parea mai inguste.
in Al doilea rand iti poti lua o pila de ungii, si iti poti pila unghiile pe margine sa para mai inguste.
crede-ma pe mine ma ajuta multlove struck
sper ca te-am putut ajuta cu cevalove struck