| kony a întrebat:

Fuuunda!
Ok, deci chiar am nevoie de ajutor! Ma duc intr-o tabara de 7 zile.
Vreau sa arat bine, adica pentru mine taberele mereu au fost o amenintare, mereu aducandu-mi dureri de cap cand ma gandesc la felul cum ma voi aranja acolo.
Adica nu e ca acasa, ca sa imi spal parul, sa mi-l pieptan, sa mi l fac cu placa, sa ma gandesc cu mi-ar sta mai bine, sa ma pensez si chestii de astea. Diminieata nu am timp, doar daca ma trezesc foatre devreme, si nu stiu daca imi dau voie sa fac asta pentru a nu i trezi pe ceilalti, in timpul zilei sunt activitati, plus ca voi transpira, seara nu mai are nici un rost.

Vreau sa stiu, pentru fetele care au mai mers in tabere. Cum se aranjau? Adica, pe picioare va epilati inainte sa plecati. La subrat cum faceti? Ca in 3 zile incep sa apara firele.
Eu am parul cret si mi i a mult sal aranjez. Ce sa fac?
Sfaaaaaaaaaaturi!
Si nu uitati de fundita.

Răspuns Câştigător
| Ririru a răspuns:

Pai.
Penseazate, Epileazate inainte sa pleci.[de preferat cu ceara, dureaza mai mult.]. Pentru siguranta ia-ti si un big la tine ^^.

Banuiesc ca o sa faci baitsa si acolo.nu asa des. dar e ok. Iati un sampon bun. happy

Farduri .etc.Nu cred ca sunt necesare zilnic, dar te poti machia usor si acolo. Iati servetele umede si curatati fata de cate ori vrei tu. Sa te simti fresh.

Nu uita de igiena intima daca nu poti face dus pe acolo, poti sa-ti iei si niste servetele intimehee hee.

Mult noroc, si sper sa te distrezi >big grin

4 răspunsuri:
| marrr a răspuns:

Pai de epilat te poti epila inainte sa pleci pe picioare. La subrat te faci si tu cu lama ca sa nu auda ceilalti ca te epilezi(daca faci asta cu epilatorul) si te faci cand iti creste parullaughing.
Nu cred ca aranjatul parului e o problema, adica ai timp sa faci asta. Inainte de a te spala pe cap, asigura-te ca ai timp sa ti-l aranjezi dupa. Nu te spala seara pentru ca s-ar putea sa racesti si nu sta in curent dupa ce faci dus/ te speli pe capbig grin Poti sa te speli pe cap dimineata si seara sa iti faci dus pentru ca esti transpiratatongue.

| smaranditza a răspuns:

Draga mea, tabara este pentru relaxare!
uita de aranjat si pensat si altele...pe bune!
inainte de a pleca iti faci cele necesare si gataaaaaaaaaaa!
parul cret este superb, merita si el, saracul, sa fie liber si sa "zburde", macar o data/an!
lasa farsduriel si celelalte, lasa-ti corpul sa respire si sa se odihneasca!
esti ff tanara si trebuie!
acolo doar te distrezi si te odihnesti... pooop

| Zuuuuz a răspuns:

Eu nu am mai mers intr-o tabara dar daca as merge cel mai bun mod ar fi sa folosesti crema epilatoare inante sa mergi de acasa pentru ca nu iti cresc atat de repede inapoi in privinta aranjatului nu stiu ce sa zic, eu mi-as pune trusa de machiaj si alea alea undeva aproape ca sa ma pot trezi mai devreme dar in acelasi timp sa nu trezesc restul lumii cautandu-mi prin lucruri

| blackm4r1a a răspuns:

Uite cateva sfaturi sper folosituare
1. te epilezi cu ceara la subrat si iti ei pentru siguranta si un big
2. te pensezi seara inainte sa te speli
3. sa nu uiti de ceva anti cosuri
cu parul am avut si eu probleme... m-am spalat cu apa recewinking dah a fost bine
4. poti sa-ti iei plac dar iti sugerez sa ti'l prinzi ca o sa ti se murdareask rau
5. foloseste un deodorant foarte bun si des + parfum
6. si normal haine curate si multe ca sa poti sa le schimbi daca se murdaresc
7. in rest distreazathe cui ii mai pasa toti o sa fiti la felwinking dar totusi nu uita de igiena laughing distractie placuta!