| anonim_4396 a întrebat:

Genele false dauneaza ochilor? daca da de ce?

5 răspunsuri:
| kiss1 a răspuns:

Daca vrea cineva, pot da cateva sfaturi cu privire la aspectul genelor putine...

totul consta intr-un tus de buna calitate si un rimel destul de bun.

te dai cu tus cu foarte putin sub linia genelor, sa para cat mai natural. asta o sa le faca sa para mai dese, dar, atentie, nu trebuie sa arate deloc ca si machiajul retro.
apoi, cu rimelul: inchizi ochii, si incerci sa curbezi cat mai mult genele, exact cum faci cu peria in par. la pasul urmator poti sa treci abia dupa ce observi o curbare cat de mica a genelor.
apoi trebuie sa iei cat mai putin rimel pe periuta astfel incat sa rimelezi portiune cu portiune. o iei incet de la coltul interior pana ajungi la coltul exterior.

de obicei ajung la rezultatul pe care il vedeti si in reviste.
Deci, cred eu ca nu prea ar fi nevoie sa-ti pui gene false, adica de ce sa irosesti banii pe ele, cind cu aceeasi suma de bani iti poti lua un rimel foarte bun, de o foarte buna calitate si sa fii mindra ca esti totusi naturala!
Bafta multa.
Sper ca tiam putut fi de ajutor.

| DiDi a răspuns:

Nu dauneaza, dar crede-ma ca e mai bine fara ele. Dupa cum stii, trebuie sa le scoti in fiecare noapte, sa le pui din nou dimineata, e absolut stresat! Si asta nu e tot, doare foarte tare sa tii le scot. ( nu le-am incercat eu, insa mi-a spus o prietena foarte apropiata )

P. S.: E mai bine fara ele!happy

| nicolll a răspuns:

Nu dauneaza, e super cool sa le porti ocazional, in club de exemplu, nu vad in alta parte unde le-ai purta

| HasekiHurremSultan2 a răspuns:

Genele false nu sunt daunatoare ochilor, daca nu ai deja probleme cu ei (gen conjunctivita sau alte infectii). Conteaza totusi calitatea lipiciului si a genelor folosite, asa ca mai bine cumpara-ti unele mai scumpe!

| ancutzasweet a răspuns:

Pai, nu ochbiilor ci genelor tale, fiindca cele false sunt lipite si dauneaza celor naturale dar asa foarte rar de ocazie nu dauneaza fi sigura. te pooop papa