| anonim_4396 a întrebat:

Heeeei, TPU! ^_^
Am și eu o întrebare, care e mai mult pentru fete.
Ok. Deci. Eu îmi iau mustața de pe față cu benzi... Nu o suport. În fine. După ce iau banda de pe față, partea aia îmi rămâne roșie. Chiar dacă mă dau cu cremă după, tot îmi apare herpes. straight face Deci, ce ar trebui să fac să nu îmi mai iasă bubițele alea? Este vreo cremă, ceva cu care să mă dau înainte de epilare? puppy dog eyes
Aștept răspuns. Mulțumesc frumos! ^_^ Dau fundă. :*

Răspuns Câştigător
| tzus a răspuns:

Foloseste o crema antibiotica... daca nu ceai sau crema de galbenele... daca nu poti sa cumperi ceara traditionala e mai buna pentru zona aia (sunt cosmeticiana)

5 răspunsuri:
| Danutmiszovits a răspuns:

Nu bine sa o iei cu banda e mai bine sa te barbieresti (mai putin dureros)

| Awndre a răspuns (pentru Danutmiszovits):

Tu esti cu capu?! ca fata sa te razi? vrei sa ajunga ca grizzly?

| anonim_4396 explică (pentru Danutmiszovits):

Cum doamne iartă-mă să mă bărbieresc? straight face Wtf? straight face
Tu îți bați joc de mine? laughing) Profa de Tehnologie se bărbierește și zici că e mama pădurilor. Mai ales că atunci când îi aducem flori, sau cadouri și ne pupă, ne înțeapă laughing)))))). Până la urmă sunt fată. Și plus de asta, nici 2 zile nu trec, și deja părul e la loc. Mult mai aspru. straight face

| Zâmbitor a răspuns:

Buna. Ai incercat cu baneocin pulbere sau unguent? Nu este deloc scump. Ajunge in jur de 15 lei si este foarte bun. Prietenei mele ii avea mereu herpes si cu asta se trata. In legatura cu benzile..Se vede clar ca nu ti prea prieste epilarea cu benzi. Nu stiu cum te as putea ajuta. Dupa ce iei mustacioara...ai putea sa te dai cu crema de galbenele..Nu stiu daca asta va impiedica si aparitia herpesului dar cu siguranta iti va calma pielea. happy

| Zâmbitor a răspuns:

Scuza`ma.Am vrut sa scriu : "Fratele prietenei mele avea..."