| Felictiy a întrebat:

Heeei! Pe 17 am banchetul si inca nu am rochie. Am poza cu rochia pe care o vreau, dar e din America. Credeti ca mi se pot lua masuri si sa imi faca ei una identica? Stiti de unde pot face rost de asta? Am timp? Cam cat ar costa?

6 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

"Cam cat ar costa?"
Depinde de muuuulte lucruri. Material, complexitatea modelului, acesorii daca are, etc. Tu nici nu ne arati modelul. O croitoreasa buna, daca s-ar ocupa numai de tine, ti-ar face-o pana atunci.

| anonimg a răspuns:

Eu cred că se poate, dar numai la o casă de modă. Va fi mai greu cu modelul, cu materialul decat cu croiala.

| Andreea930 a răspuns:

Îți poți cumpăra de pe atmopshere fashion dacă îți plac pentru banchet! Sau îți poți alege alt model și să o faci la croitorie

Bula
| Bula a răspuns:

Daca-ti faci rochia AICI, la o croitoreasa buna, atunci SIGUR te va costa mai mult decat comandat pe internet, din America! Deasupra, din marimile tale luate in cm mai trebuie transformati masurile in inchi, sursa de a nu-ti fi marfa pe masura ta perfecta.

La pretul de comanda pe internet se mai adauga taxa de transport, vama, TVA, care pot totaliza chiar mai mult decat pretul lor afisat. De schimbul valutar si transferul banilor nici nu mai vorbesc.

| Anonimmmmaaa a răspuns:

Poti sa îți cumperi de pe site-ul Mohito sunt foarte frumoase rochiile...

| andreeaaa7655788655t7u8i a răspuns:

Eu zic că cea mai bună varianta ar fi sa te duci cu poza la o croitoreasă si sa ii spui exact ce vrei. sansele sunt ca ea sa ti o poata face ca si cea din poza doar ca nu mai trebuie sa plătești atatea taxe pe transport, sa nu mai zic de posibilitatea sa fie complet diferita calitativ fata de poza si ca mărimea poate nu ti se potriveste. dacă ti o faci la croitoreasă, in schimb, ti o face perfect pentru corpul tau dar grăbește te ca sa aiba timp sa ti o faca