| Cojocaru_Iustina_1998 a întrebat:

Heei! Am nevoie de un fond de ten bun. Pentru că sunt reprezentantă de ceva timp la Oriflame (2 luni), aș vrea să le încerc și pe cele de la ei. Nu știu ce să aleg. Tenul meu este destul de gras și am câteva imperfecțiuni. Adică.aș avea nevoie de un fond de ten mat și care să acopere bine, dar nici nu aș vrea să încarce. Bine..mai e și problema cu alegerea nuanței..sunt destul de deschisă la piele, dar cred că mă voi mai bronza până la finalul verii..totuși, ați încercat vreodată nuanța Porcelain? E chiar ca varul? laughing Help me, please! (vreau informații din exeperiența voastră personală, ca să știu că e ok ce aleg)

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Vichy, Astor, Mac, Sephora.

| Ruxandra15 a răspuns:

Eu folosesc nuantele Ivory si sunt un pic inchise pentru mine dar cu o pudra mai deschisa se rezolva. Oriflame Infusion am inteles ca e foarte bun eu aveam Everlastin varianta veche si imi place. Mai sunt cele Rimmel, Maibellyne, Astor, Sephora, Mac, Vichy care sunt foarte bune si gasesti si testere

| lindemona a răspuns:

Buna,

Sunt consultant Oriflame din 2011. Am incercat deja aproape toate fondurile de ten de la Oriflame si cele pe care le recomand cel mai mult sunt cele din gama Giordani Gold. Au cel mai mare grad de acoperire, nu sunt "grele" pe ten si sunt de calitate excelenta. Sunt mai scumpe decat celelalte, dar te tin mai mult. Sunt foarte cremoase si nu trebuie sa folosesti foarte mult produs.
Dintre Everlasting si Illuskin, imi place mai mult Everlasting. Este super cremos, nu incarca tenul si se adapteaza nuanta super bine tenului. Eu de obicei folosesc Natural beige, dar iarna fiind, mi-am luant Everlasting in nuanta Fair nude, iar pentru tenul meu a fost prea deschisa de culoare cand am incercat-o, dar pe urma s-a adaptat super bine nuantei tenului meu.
Illuskin mi se pare ca nu are acel efect de adaptare a nuantei lui la nuanta tenului, ca si cele Giordani, si trebuie sa fii mai exacta cu nuanta. Este si mai usor pe ten si nu are o acoperire mare, hai sa zicem ca are aproape medie... aproape!
Este si fond de ten mat, dar nu l-am incercat. Insa pentru asta, ti-as recomanda o pudra. Sigur vei scapa de aspectul acela neplacut, de ten gras.
Sa ma anunti ce ai ales si cum ti se parewinking