| Pau a întrebat:

Heey TPU! Deci, deja fac cu nervii x(. Pana acum mi-a tot cantat mama sa imi pun aparat dentar si nu am vrut.
Am avut nevoie si de alte pareri decat cele ale prieteniilor si a familiei, deci am intrebat aici pe TPU; datorita voua, in sfarsit am fost de acord sa imi pun aparat... dar acum vine bomba: Mama a spus ca nu mai imi pune :/ Poftimmm?!
Dupa cat s-a chinuit sa ma faca sa vreau, acum nu mai vrea ea.
Cum sa o conving sa imi puna? Ca nu mai stiu ce sa ii zic puppy dog eyes Si eu chiar vreau :X
Ar merge daca i-as spune c anul vreau nimic de ziua mea si de celelalte dati? :]] (bine inteles ca nu o sa creada, nici eu nu ma cred, dar poatee` ca o sa o imbuneze)

4 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

laughing Spune`i ca nu vrei sa ai probleme ci dintii pe viitor si sa ajungi la altceva mai rau si va intelege happy.

| Angiutssa a răspuns:

Pentru inceput,fara istericale.Cel mai bine e sa vorbiti cand sunteti amandoua linistite.Ii spui ca te-ai gandit serios si ca e spre binele tau sa-ti pui aparat dentar,ca ar fi bine sa ti-l pui cat mai curand,pana nu e prea tarziu,ca e o necesitate, etc. etc.
Eu nu i-as spune ca nu mai vreau nimic niciodata, pentru ca e doar o linguseala ieftina.Multa bafta!

| aneta a răspuns:

Pai spune-i ca e pentru binele tau sa iti spui, si fiindu-ti mama nu cred ca va refuza sa iti faca in asa fel incat sa iti fie binehappy.

| Densis a răspuns:

Sa stii ca asa a fost si la mine. ia-m batut des la cap si dupa mi-au luat. insa te sfatuiesc ca iti va da un aparat mobil prima data. pe care il poti si scoate. dar e dureros. te dor dinti. chiar si ceru guri daca e prea strans. trebuie sa-l cureti si sa te speli pe dinti dupa fiecare masa chiar daca mananci si guma sau bei suc. si se vor indrepta si greu din cauza ca tu esti deja mare si dinti maturizati. eu n-am ascultat de ai mei sa-i pun la 9 ani. acum deja e prea tarziu. nu se mai indreapta... decat la cel fix cu care poti si manca. dar e foarte dureros. totusi cine te iubeste te accepta si cu dinti asa cum esti!;*