| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Am 16 ani si am parul foarte umflat si ondulat de la mandibula in jos, ca la radacini e drept.
Si am auzit ca daca il vopsesc o sa mi stea mai drept.
Fetele care au fost in situatia mea, ce vopsea ati folosit? Va rog mult!

3 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Mi-am vopsit părul de fiecare dată la salon.
Nu recomand vopsitul părului, mai ales din asemenea considerente.
Dacă il vrei drept, mai bine folosește o placă de păr, decât să aplici vopsea.
Sau dacă nu, mai este o metodă, trece peria prin păr, in timp ce îl usuci cu feonul.

| LasleaIoan1972 a răspuns:

Placa de indreptat e mai eficienta decat vopseaua, sotia mea are parul cret dar cu placa il face perfect drept

| Onisim10 a răspuns:

Mai degrabă încerci să îl îndrepți cu placa!