| Callme a întrebat:

Hei. Am citit pe mai multe site-uri de dieta ABC. ceva gen numar de calorii pe zi? nu prea am inteles.
Puteti sa imi spuneti in ce consta? si care este planul dietei?
Multumesc, fundahappy

Răspuns Câştigător
| Hikarie a răspuns:

Idea e sa mananci un anumit numar de calorii in fiecare zi. Nici mai mult nici mai putin.
De exemplu daca intr-o zi poti manca 500 de calorii atunci tot ce mananci in ziua respectiva (indiferent de ce mananci ) trebuie sa nu depaseasca 500 de calorii (gasesti online tot felul de "calculatoare" pentru calorii unde poti vedea fiecare aliment cate calorii are).

Iti dau aici o poza cu planul dietei.
http://25.media.tumblr.com/tumblr_mbyln0cRd81rj3gp5o1_500.jpg

Eu am tinut-o si iti pot spune ca da rezultate :) Succes.

| Callme explică (pentru Hikarie):

Dar tu cate kg ai slabit? thinking si poti sa imi dai de exemplu ce ai mancat cand trebuia sa mananci 300 calorii?

| Callme explică (pentru Hikarie):

Tu cat si slabit?thinking si poti sa imi dau exemplu ce ai mancat in ziua cu 300 de calorii?

| Hikarie a răspuns (pentru Callme):

Pai de exemplu o salata de legume (rosii, castraveti, salata = 50 calorii), cu piept de pui (200grame = 114 calorii), ceva fructe (banane = 89 calorii sau portocale 47), iaurt (0.1% grasime), lapte.
Eu am slabit de la 68kg la 52kg (aveam 1.70m ) si ma mentin de aproape un an.

| Callme explică (pentru Hikarie):

Si asta in 8 saptamani? sau in mai putin?
Si cum te mentii, mananci foarte putin, sau mananci normal?
Si ce inseamna "fast"?
Scuze ca pun multe intrebari, dar esti una din putinele persoane care stiu detalii despre dieta abc happy

| Hikarie a răspuns (pentru Callme):

Da, am tinut dieta pana la capat si am slabit 16kg.
Mananc normal acum, ma cantaresc cam odata la 2-3 saptamani sa vad cum stau cu greutatea, daca am mai pus ceva pe mine mai tin dieta vreo 2-3 zile.
fast = nu mananci nimic.

Poti intreba orice happy

7 răspunsuri:
| LeMousiqe a răspuns:

Buna!
Citeste din nou happy!
Pa, pa!