| LadySpeedStick a întrebat:

Hei!
Am o intrebare legata de frizuri... As vrea sa imi schimb putin look-ul creandu-mi un breton, preferabil unul drept, putin peste sprancene. Problema e ca imi e teama sa fac un pas atat de mare, nu stiu cum voi arata dupa si asa mai departe. Credeti ca bretonul drept ar fi potrivit pentru parul drept, lung, fata ovala/rotunda? Va rog sa raspundeti doar daca ati facut si voi aceasta tunsoare, daca aveti aceasta tunsoare etc. Am incredere! Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| xBya a răspuns:

Eu zic ca un breton ar arata bine. Si eu am avut intr-o vreme si mi-a placut cum arata, dar crestea destul de repede si trebuia sa-l tund des, lucru care ma enerva, asa ca l`am lasat sa creasca. Eu ti-as recomanda sa te tunzi in trepte ca totusi, parul sa aiba o legatura cu bretonul. Asta daca ai parul drept, asa cum ai spus. :)
Uite cateva tunsori care ar putea sa te inspire: http://www.lyla.ro/tunsori/tunsori-coafuri-si-frizuri-cu-breton/

5 răspunsuri:
| selysol a răspuns:

Hei eu am facut acest pas si mi-a parut foarte foarte rau ca l-am facut sad dupa ce il spalam statea foarte urat si eram nevoita sa il tot intind si apoi cand mai creste imi venea in ochi si nu statea prins cu agrafe am aavut mult de lucru cu el acum mi-a mai crescut si port cordeluta sau il pun intr-o parte. sper ca ti-ai facut o idee acum nu stiu poate tie o sa iti stea mai frumoswinking multa bafta happy

| LadySpeedStick explică (pentru selysol):

Eu nu am parul des... Plus ca imi este tuns si in scari. Nu cred ca mie ar putea sa imi stea rebel, daca am parul asa. Multmesc oricum mult pentru parere!

| mmamiruna a răspuns:

Curaj.Si eu am trecut prin aceasta dilema acum mai multi ani cand mi-al facut bretonul drept. Daca zici ca ai fata ovala, eu zic saristi sa ti-l faci, nu cred ca iti va sta rau.In acest pas trebuie sa ai un pic de curaj sa faci marele pas! Funda?

| bluur a răspuns:

Incearca sa cauti frizuri pe net,apoi alegi pe care iti place, o printezi si mergi la un frizer bun si el iti zice daca e buna pentru tine frizura sau nu,asa am facut eu, sau daca nu ii explici si lui cum ai scris mai sus, si el iti zice daca ti se potriveste sau nu, asa e cel mai bine, el stie ce iti vine bine, dar sa fie un frizer bun

| Madalina04 a răspuns:

Coincidenta! Vreau aceiasi frizura pe care o vrei si tu si am exact fata ca a ta.Inca nu m-am tuns insa te asigur ca iti va sta bine.Eu de ex. am avut breton acum ceva ani si imi statea frumos cum si tie iti va sta cu siguranta
!