| biancabellaa a întrebat:

Hei! Am o problema cu fondul de ten. Nu am cosuri pe fata, dar de fiecare data cand folosesc un fond de ten, a doua zi ma trezesc cu 2-3 cosuri, iar daca nu folosesc deloc, tenul meu este imaculat. Am incercat cam toate fondurile de ten, dar de la toate imi apar cosuri si am renuntat sa ma mai machiez! As dori sa ma machiez, din nou. Mai are cineva problema asta? Ce fond de ten as putea folosi ca sa nu imi mai apara cosuri?

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Folosește machiaj pentru ten/ ochi sensibili.
Pa, pa.

| BiuL a răspuns:

Te demachiezi seara inainte de culcare?
Daca dormi machiata e normal sa se irite tenul. De asemenea daca aplici fondul de ten cu buretel sau pensula sa stii ca si instrumentele acestea trebuie curatat periodic.
Inainte sa aplici produsul, trebuie de asemenea sa te demachiezi sa aplici o crema hidratanta, sa astepti 10 minute si apoi pui fondul. Mainile trebuie sa fie bine spalate in prealabil.

| Smile2BHappy a răspuns:

De ce ai folosi fond de ten daca nu ai cosuri? Ce vrei sa acoperi?
Eu folosesc elmipant CC cream

| biancabellaa explică (pentru Smile2BHappy):

Pentru ca culoarea pielii mele este mult prea alba, iar fata mea pare foarte obosita, iar cu fondul de ten mai pot diminua acea senzatie de oboseala a fetei mele!

| geoif a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la un specialist sa iti spuna vare este problema.