| Alllllexandra a întrebat:

Hei. Are ceva daca atunci cand ma duc sa ma tund, imi indrept parul? Adica nu in totalitate dar il am foarte cret.

9 răspunsuri:
| Kasia a răspuns:

Nu prea are rost sa ti-l indrepti pentru ca la salon oricum te va spala pe cap sau in cel mai rau caz ti-l va umezi.

| NoSmile a răspuns:

Buna!
N-are nimic, doar ca nu vad motivul pentru care ai face-o!
N-are niciun rost!
Cand te asezi pe scaun oricum iti va umezi parul ca sa-l poata taia, si se va increti la loc!
Insa, dupa ce ti-l tunde, ii poti cre coafezei sa ti-l indrepte daca nu mai ai rabdare pana ajungi acasa!

| Alllllexandra explică (pentru NoSmile):

App am auzit ca parul cret nu trebuie umezit inainte sa il tunzi pentru ca va avea cu totul alta lungime dupa.

| NoSmile a răspuns (pentru Alllllexandra):

Eu nu am auzit supozitia asta! happy
Personal, am parul ondulat, spre cret, dar mereu mi-l umezeste!
Nu cred ca il poate tunde fara sa fie umezit...

| Alllllexandra explică (pentru NoSmile):

Pe mine ma enerveaza ca atunci cand il am cret nu vor astea sa mi'l tunda, adica eu le zic sa imi faca efectul de umflat sus si filat jos si zic ca nu pot sa ia prea de sus ca se umfla rau da eu imi cunosc parul si stiu ca o sa arate fain da ele nu inteleg!

| NoSmile a răspuns (pentru Alllllexandra):

Nu-i adevarat!
Ele au dreptate! Insa, tu vrei sa te convingi pe propia piele. Nu-ti recomand, o sa-ti para rau!
Crede-ma!

| andru10best a răspuns:

Mi se pare mai bine sa il indrepti inainte.

| Dallly a răspuns:

Nu are nimic, deoarece oricum ti-l va umezi inainte sa te tunda si se va face cret la loc.

| violeta122333 a răspuns:

Nu are nimic