| Patricia07 a întrebat:

Hei! As avea nevoie de niste sfaturi. Am o problema cu parul de pe mana. Am mult si pe langa asta ii si negru. Nu vreau sa il iau cu big-ul sau cu ceara. Ma gandesc sa il decolorez sau sa il iau cu aparatul, stiti ceva rezultate sau alte variante? Multumesc!

8 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Epileaza-te cu ceara sau cu aparatul.Ce crezi ca se intampla?

| pedobear a răspuns:

Alta idee ar fi sa il lasi nabii acolo. Cu ce te deranjeaza?

| Sardinaaa a răspuns:

Eu folosesc crema, dar tu sa incerci pe o portiune mica de pe mana mai intai, eu am o colega careia ii crapa pielea de la crema!

| Patricia07 explică (pentru Sardinaaa):

Cred ca o sa incerc si eu cu crema, cat dureaza la tine sa nu creasca parul si ce crema folosesti?

| Sardinaaa a răspuns (pentru Patricia07):

Se numeste Farmec, a costat in jur de 10 lei, am luat-o de la farmacie si este foarte buna iar efectul este de vreo 5 zile iar apoi incepe sa creasca parul! Sa nu te faci cu lama pentru ca s-ar putea sa ramana niste taieturi de care sa nu iti dai seama cand te razi, dar se vor vedea apoi, nu e chestia ca sa nu apesi sau altceva, dar asa e lama, na, eu acum am cateva cicatrici foarte mici, dar totusi! bafta! :*

| HappyEyes a răspuns:

Depinde ce culoare are pielea ta naturala! Daca ai pielea inchisa la culoare, maronie, iti recomand sa nu incerci sa-l decolorezi pentru ca se va vedea super naspa! Dar daca ai pielea deschisa la culoare poti sa-l decolorezi

| Izzy1807 a răspuns:

Buna... nu cred ca ar fi o idee buna sa il decolorezi, daca ai un ten mai inchis, dar daca ai un ten deschis ai putea sa incerci. o alta varianta ar fi sa il depilezi cu crema depilatoare, eu una folosesc si e eficienta. cu bigul sa nu incerci niciodata, iti va creste mult mai mult, mai gros si negru! succes... funda?

| Patricia07 explică (pentru Izzy1807):

Asta ii problema ca sunt un pic creola, apropo cu crema cam cat tine sa nu creasca parul? Ce crema folosesti?