Întrebare recomandată | LissaLy a întrebat:

Hei! Auziti, in septembrie am avut pe buza un herpes naspa si de atunci mi-o ramas un semn, o pata rosie ce se face mai vanata la frig, iar cand ma musc uneori ma doare putin. Ce pot sa fac ca sa nu o mai am, ce sa foloasesc? Va roog mult!

5 răspunsuri:
| trisha88 a răspuns:

Te inteleg, pentru ca si eu am patit la fel mi-a ramas o mica umflatura rosie si m-am dus la dermatolog ca in mod normal herpesul isi face mendrele si apoi se retrage si totul revine la normal asa ca nu m-am asteptat nici eu la asa ceva. Am facut cateva sedinte cu laser si mi-a dat niste medicamente s-a mai retras dar nu de tot, abias se mai observa. Parerea mea e ca ar fi bine sa mergi si tu la un dermatog ca din septembrie pana acum trebuia sa nu se mai vada.

| MitroAlex94 a răspuns:

Ar fi trebuit sa iti treaca de tot de atunci. Poate ca inca persista.Incearca cu crema de galbenele.

| AllyMykuPSY a răspuns:

Aciclovir, pastile sau crema si sa stii ca asa se manifesta herpesul, si pe mine ma enerveaza chestia asta de foarte multe ori. Trebuie sa ai rabdare pana iti trece si sa nu mai umbli la herpesul ala ca se face si mai urat.

| LissaLy explică (pentru AllyMykuPSY):

Dar nu il mai am, in septembrie l-am avut, a ramas o pata rosie, atat. happy