| OMURITOARE a întrebat:

Hei buna. cine a folosit Lotiune pentru tratarea unghiilor cu vitamina B5
de la Farmec as vrea sa o cumpar dar n-am ce face pentru ca mi-am luat teapa si la alte tratamente care mai rau faceau pe unghiile mele deci cum este si pot sa il gasesc la o farmacie?

2 răspunsuri:
| SaschaM a răspuns:

Majoritatea tratamentelor nu prea te ajuta cu nimic, ba mai mult, aplicate tot timpul, iti vor face mai rau. Sugerez sa citesti articolul asta de pe blogul meu si daca aplici sfaturile de acolo, nu vei mai avea probleme niciodata cu unghiile http://mypsychonails.blogspot.ro/......-faci.html

| mirianamorosan a răspuns:

Am folosit si eu acest tratament pe langa altele si acesta mi s-a parut cel mai bun. Mi-l aplicam de cateva ori pe zi, si unghiile se intaresc foarte tare, chiar ajuta. As vrea sa iti dau un sfat: daca incepi nu te lasa fa-l pana la sfarstit, cu cat faci mai multe zile\saptamani cu atat unghiile iti vor fi pe o perioada mai indelungata tari.