| haisanu a întrebat:

Hei:* Ce pot face pentru a impiedica exfolierea unghiilor?sad
Daca pot cumpara ceva de la farmacie [si daca da, cam cat ar costabig grin] sau daca exista vreun tratament pe care il pot face acasa.Va rog ajutati-ma!:*love struck
Ofer funditalove struck:d

Răspuns Câştigător
| znstr a răspuns:

Buna. Poti sa incerci tratamentul de la Farmec cu vitamina B5, il gasesti la plafar/farmacii si pretul poate sa varieze intre 6-9Ron. Cum a zis si secrets, incalzesti putin ulei de masline si iti tii unghiile acolo cateva minute.

Mai era si varianta cu sucul de lamaie daca tin eu minte: puneai putin suc de lamaie intr-un vas si tineai mainile acolo. De asemenea poti sa-ti mai tii unghiile in apa calduta cateva minute, sau in apa cu sare. Oricum recomand solutia de la Farmec, da rezultate. Bafta!

2 răspunsuri:
| secrets a răspuns:

Incalzeste niste ulei de masline(sa fie caldut nu fierbinte) si tine-ti unghiile in el cateva minute(4-5). Iti poti masa eventual cuticulele(la baza unghiei). Fa asta macar o data pe saptamana(o poti face si zilnic) si vei vedea rezultatele(e bun si pentru par). Sper ca te-am ajutat si raspunsul meu merita fundita.

| andreyyya a răspuns (pentru secrets):

Metoda asta am folosit-o si eu si chiar functioneazawinking