| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Ce pot sa fac ca sa nu mai am calcaiele aspre, uscate si galbene?

Răspuns Câştigător
| BeSmart17 a răspuns:

Pai uite pasii:
1.Le bagi in apa calduta(nici decum fierbinte!)
2.te dai cu piatra de calcaie(cum ti s-a mai spus)
3.te dai cu o crema hidratanta si lasi sa se uste talpilr simpuu
Dar mai exista si alte remedii farmaceutice foarte bune cum ar fi cele din reclame..sosete care iti inmoaie talpile, un fel de aparat cu o pila ce se roteste si multe altele desigur(sper ca te.am ajutat) O zi buna!

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Uite aici sugestii utile:
http://www.eva.ro/......52209.html

| LPCTSTR a răspuns:

Mergi pe la bunici și cere niște untură.
Pune-ți masca la nas (sau clește), ia mănuși și cu puțină untură aplică pe zona afectată, după aplicare pune niște pungi de plastic (în zona călcâielor), și așteaptă o oră (un termen mai mare = efecte mult mai vizibile); după așteptare, mergi la baie(în cadă sau într-un loc în care poți spăla picioarele), pune-ți iar masca și mănușile, ia un degresant (detergent pentru vase), aplică și asigură-te că toată untura s-a luat, după aplică apă. Procesul poate fi repetat oricând, existența unor consecințe/efecte fiind improbabilă.

| Yurisa a răspuns:

Exista mai multe metode:
-Piatra de calcaie cand faci baie
-Creme hidratante
Metoda care stiu ca functioneaza pentru ca am rude care folosesc, sunt sosetele exfoliante (Parasoftin cred ca se cheama). Se tin cam aproximativ jumatate de ora, si in urmatoarele zile pielea tare incepe sa se decojeasca, nu stiu cum sa ma exprim sa nu sune scarbos laughing Pentru mine piatra de baie nu a functionat si nici nu am avut rabdarea necesara sa o folosesc, dar multa bafta! Orice metoda sigura merita incercata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mebra pentru calcaie. In 4 zile iti dispare orice chestie urata.
Garantez eu pentru ea!
Costa cel mult 6, 50 lei un tub de 40 ml in farmaciile scumpe.

| LupuMia a răspuns:

Cand iti face baie freaca le cu piatra de calcaie apoi da te cu o crema hidratanta pe calcaie si multa, si poarta sosete (asta noaptea sau si cand esti afara daca porti adidasi) ajuta multa ca pielea de pe calcaie sa fie fina si hidratata.