| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Cum fac sa-mi creasca unghiile mai repede? big grin Si cum fac sa le pastrez asa.Adica sa nu ma apuc sa le rod sau sa le tai... ca nu sunt obisnuita cu ele lungi.

3 răspunsuri:
| Densis a răspuns:

In primul rand... daca iti permiti... te poti duce mereu la salon de frumusete pentru. a-ti face manechiura.Si-ti vor creste. acolo iti fac si tratament de crestere. sau le poti intretine cu lac/oja singurica. si in al doilea rand exista la farmacie o lotiune pentru. a nu-ti mai roade unghiile. Eu le am medii acum; d. Insa una am roso de nervilaughing. sunt o persoana irascibila. dar am rezovato cu lac si pila. Te-am pupat. bafta;*

| christina94 a răspuns:

Iti spun din proprie experienta ca uleiul de ricin face minuni. Te dai seara pe unghii timp de 2-3 saptamana. Si iti recomand Intaritor de unghii cu vitamina B5 de la FARMEC (5-6 lei). acceasi problema o aveam si eu. laughing). Dupa cateva saptamana am niste unghii lungi si sanatoase, nu se rup love struck. ( imi rodeam de 7-8 ani unghiile )
bafta :*

| fustiteTUTU a răspuns:

Cu ulei de masline in fiecare seara si le intaresti cu zeama de lamaie.