| ZmeurikMik a întrebat:

Hei, cum imi dau seama daca o crema de la dove sau nivea este expirata? puppy dog eyes FUNDA

Răspuns Câştigător
| Kasia a răspuns:

Cremele pot avea ori data expirarii pe ele ori o cutiuta mica desenata pe care scrie 12M/24M/36M etc
In general cremele au 12M ceea ce inseamna ca sunt valabile 12 luni de la data desfacerii ambalajului.

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ar trebui sa scrie pe cutie cand expira, sunt si produse care nu e trecuta data expirarii dar scrie ceva de genul...a se folosi in ...luni din momentul in care ai deschis cutia

| 8mariastar a răspuns:

1 Te uiti la data de expirare
2 Nu isi mai face bine efectul

| Arkhasas a răspuns:

Ar trebui să aibă data expirării pe ea. Asta dacă costă mai mult de 2-3 lei.

| AriadnaTPU a răspuns:

Pe crema scrie data exp

| Corleonee a răspuns:

Citesti data la care expira

| smekeru001 a răspuns:

Te uiti la data expirari

| raluer a răspuns:

Vezi si tu daca se ingalbeneste e clar ca nu mai e buna. daca nu mai intra in piele si face purici din aia la fel.