| iasmina_7928 a întrebat:

Hei :* cum imi fac bucle dar fara aparat sau bigudiuri?

5 răspunsuri:
| Sapphire a răspuns:

Iti prinzi parul intr-un coc cateva zile sau folosesti Magic Laverag. Eu le folosesc si imi ies niste bucle foarte pronuntate. Chestia e sa le folosesti cand ai parul ud.

| Iiiiioana a răspuns:

Pai depinde si de parul tau: daca ai parul lung poti sa ti-l prinzi in coada dar adica nu cu elastice doar il tii putin cu mana, apoiil rasucesti bine bine intr-o directie si in ridici in sus, il prinzi cu clema si il lasi cateva minute dar ai grija sa fie strans. apoi il l-ai sa iti cada pe spate. spune-mi daca a functionat: mie imi merge asa!

| emchristina a răspuns:

Buna. Nu stiu ce tip de par ai dar iti spun cum le fac eu. Eu am parul un picut mai ondulat dar nu exagerat. In primul rand ma spal pe par pe urma ma dau cu spuma si il tot srang in maini pana mi se pare ca sta mai carliontat.laughingapoi il ususc cu uscatorul. Buclele nu ies exagerate dar imi place pentru ca capata si mult volum.tongue

| loveandlove a răspuns:

Cu placa de intins parul sau poti sa iti impletesti noaptea, dupa baie, parul in codite si dimineata ti le desfacihappy

| anaMARIA a răspuns:

Cu placa de intins parul.Sau poti sa ti-l faci si singura, dupa ce faci baie la cap ti-l aranjezi cu spuma, dar nu prea stiu cum sa iti explic.Si ca sa iasa cat de cat ok trebuie sa ai tu parut macar foarte putin ondulat de fel.Adica daca parul tau natural e drept, drept nu prea poti asa.