| GabriellaGabby a întrebat:

Hei...
Daca sunt blonda cu ochii albastri ce machiaj imi recomandati? big grin de obicei ma machez cu albastru sau verde insa vreau sa incerc si alte nunate.
Funda!

4 răspunsuri:
| PedoBarbie a răspuns:

Ar merge şi maro ca fard pleope.

| Tweety12 a răspuns:

Roz, gri, albastru..ruj rosu, roz inchis...creion de ochi negru si nu foarte mult rimel.

| paininmysoul a răspuns:

Culoare de farduri-Pentru birou, pastreaza fardul maron, roz, lavanda si nuantele neutre. Pentru o intalnire speciala, femeile cu ochii albastri ar trebui sa incerce culorile metalice (atat argintiul, cat si auriul), turcoazul si rozul rece.
Pentru seara, rimelul albastru inchis arata fabulos, mai ales daca este potrivit cu un dernatograf de culoarea cernelei. Incearca un machiaj ochi albastri fumuriu folosind gri, albastru inchis sau purpuriu.
Pentru machiaj ochi albastri, alege albastrul inchis (tonurile de albastru inchis te ajuta sa scoti la iveala nuanta naturala a ochilor), gri, argintiu, violet sau lavanda. Combinatia dintre albastru si negru arata minunat. Pentru creionul dermatograf sau rimel, incearca un bleu-marine in loc de negru, pentru un aspect dramatic, dar mai putin intens. Poti alege pentru machiaj ochi albastri si un rimel maron pentru definire si un fard luminos, incat sa creezi un look cat mai natural.

Evidentiaza-ti ochii albastri, fie ca au o culoare de albastru pal sau o culoare profunda de safir, aplicand tonuri joase de ruj. Alege un ruj mat in nuante de piersica. Pentru obraji, adauga o pudra deschisa in nuante naturale. Buzele le poti colora dupa preferinte, poti folosi chiar o culoare rosie, in functie de tenul tau si culoarea parului, incat poti folosi nuante de roz, sau doar un luciu de buze.

| paininmysoul a răspuns:

Ok.Pentru ochi poți folosi farduri de culoare maronie, lavandă, roz și alte culori neutre.Mai poți folosi culorile metalice (atat argintiul, cat si auriul), turcoazul si rozul rece.
Pentru seara, rimelul albastru inchis arata fabulos, mai ales daca este potrivit cu un dernatograf de culoarea cernelei. Incearca un machiaj ochi albastri fumuriu folosind gri, albastru inchis sau purpuriu.
Pentru machiaj ochi albastri, alege albastrul inchis (tonurile de albastru inchis te ajuta sa scoti la iveala nuanta naturala a ochilor), gri, argintiu, violet sau lavanda. Combinatia dintre albastru si negru arata minunat. Pentru creionul dermatograf sau rimel, incearca un bleu-marine in loc de negru, pentru un aspect dramatic, dar mai putin intens. Poti alege pentru machiaj ochi albastri si un rimel maron pentru definire si un fard luminos, incat sa creezi un look cat mai natural. Evidentiaza-ti ochii albastri, fie ca au o culoare de albastru pal sau o culoare profunda de safir, aplicand tonuri joase de ruj. Alege un ruj mat in nuante de piersica. Pentru obraji, adauga o pudra deschisa in nuante naturale. Buzele le poti colora dupa preferinte, poti folosi chiar o culoare rosie, in functie de tenul tau si culoarea parului, incat poti folosi nuante de roz, sau doar un luciu de buze.
Sper că te-am ajutat! Fundă! big grin