| Omulcarearenevoiederaspunsuri a întrebat:

Hei deci peste o saptamana incep clasa a noua si m am gandit de la inceputtul verii cum sa ma imbrac! Deci sunt in cea mai buna clasa din cel mai bun liceu din ras respectiv matematics informatica intensiv engleza,mai putin important! In clasa mea sunt numai fitosi si in liceu cam la fel iar eu sunt doarte timida! ma gandeam sa ma imbrac cu o fusta de la New Yorker neagra mai sus putin de genunchi,cu o camasa alba si o pereche de tenisi versi in picioare,plus geanta neagra pe umar. Intrebarea este daca este o tinuta buna de liceu si daca nu face impresii proaste. Si asa mi e frica ca o sa se lege toti de fusta mea sau o s o ridice... Si inca o intrebare cum sa mi fac parul, il am lung tuns in scari! big grin Funda si multe voturi ajutati-ma va roooog! 1

9 răspunsuri:
| iulianr a răspuns:

Nu m-am priceput niciodata in acest domeniu...dar totusi, eu te sfatuiesc sa te imbraci cum iti place si sa te simti cat mai confortabil. Si nu-i baga in seama pe ceilalti...cei care vor sa se imprieteneasca cu tine, nu o vor face pentru hainele pe care le porti.

| Ruxandra15 a răspuns:

Ma disperati cu ridicatul fustei. Daaca nu vrei sa fie ridicata ia-ti una extrem de mulata. Sa sti ca la un liceu foarte bun este uniforma care contine fusta deci logic ca e bine sa porti fusta la varsta ta doar nu ai vrea sa porti fusta la 80 de ani.Dar eu zic sa ai niste balerini arata mai bine decat niste tenisi. Parul incearca sa iti faci un coc la baza gatului iar din fata sa porneasca o impletitura care sa faca inconjurul cocolui.

| Omulcarearenevoiederaspunsuri explică:

Scuzati-mi greselile gramaticale dar e intuneric si nu vad tastatura! rolling on the floor

| Alexutza27 a răspuns:

Buna happy eu am ajuns in clasa a 12-a si tot ma mai gandesc cu ce sa ma imbrac la inceputul scolii. Nu imi pot aminti cu ce am fost imbracata in ceilalti ani la inceput, doar ca in clasa a 9-a eram destul de stresata. Uniforma mea consta intr-un sacou albastru si fusta sau pantaloni bleomaren. La inceputul clasei a 9-a m-am dus cu o rochie de blugi inchisa la culoare, stramta dar destul de lunga si acel sacou. a fost ok. mie imi place super mult cum ai zis tu ca o sa te imbraci si mi se pare potrivit. parul eu zic sa il lasi in forma normala sau cum iti place mai mult sa il prinzi. happy mult succes si un nou an cat mai bun iti doresc! kiss

| RrEe4 a răspuns:

Fii tu insuti. Imbracate cu ce iti place si cu ce te simti tu confortabil. Daca ai intrat intr-un liceu bun asta nu inseamna ca te duci sa faci parada modei si sa devii o persoana falsa...

| Mariii1 a răspuns:

E okay, ai putea sa porti, o pereche de blugi, sau o fusta, o camasa si tenisii. Incearca blugii boyfriend, cu aceea camasa simpla o sa mearga mai bine si tenisi. Pupici

| MaryWinchester a răspuns:

Buna! Cred ca ar fi mai bine sa porti niste blugi (cred ca profesoriilor le-ar placea mai mult) si parul prinde- l intr-o coada normala. Nu cred ca ar trebui sa-ti pese de ce cred ceilalti despre cum te imbraci. Doar o tinuta comoda.
La scoala mergi ca sa inveti nu la parada modei. Nu am vrut sa sune ca si cand te-as insulta. Succes in clasa a 9 a!

| MaryCristea a răspuns:

Ei bine, mie imi place cum ai spus ca o sa te imbraci doar ca... Nu stiu daca ai vrut sa spun tenisi verzi- fiindca nu merg. Esti imbracata elegant si ar trebui sa-ti iei pantofi cu un pic de toc sau balerini (negri). Eu zic sa-ti pui un papion rosu ( pata de culoare). In privinta rochiei nu iti face griji: nu cred ca sunt asa de copilarosi baietii. Sper sa- mi urmezi sfatul fiindca o sa arati incredibil! Crede-ma! Parul- cred ca ar fi bine sa il ondulezi si sa-l lasi desfacut, sau poti sa-l ondulezi si sa-l prinzi intr-o coada pe lateral, jos, lasand doar o suvita rebela in cealalta parte. Daca nu vrei sa te complici poti sa il prinzi simplu intr-un coc ordonat! Sincer sper ca ti-am fost de ajutor! Te rog spune-mi parerea ta!

| Omulcarearenevoiederaspunsuri explică (pentru MaryCristea):

Ai dreptate, dar crede-ma ca ii cunosc pe baieti! Ma rog nu conteaza o sa port fusta pentru ca imi place! happy Si mersi pentru ideea cu parul este chiar foarte buna! happy