| Nikolletta a întrebat:

Hei,eu in prima zi de scoala am purtat pentru prima data lentile de

-1.75 ambele, dar de acelea de o zi.Peste cam o saptamana am plecat la alt medic oftalmolog si mi-a dat lentile la ochiul sting de -1.5 si drept -1.Eu la ochelarii de vedere am -1.5 si -1.75...

Credeti ca as putea sa-mi iau lentile de -1.75 ambele sau macar in acelasi numar cu ochelarii?

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ai fost la doctor, de ce ai mai fost daca ne intrebi pe noi?

| MaeRii a răspuns:

Ochelarii si lentilele trebuie sa le ai specifice dioptrii pe care tu o ai. Daca ai dioptrii diferite la ochii, lentilele si ochelari trebuie sa ii porti specific dioptrii tale.