| anonim_4396 a întrebat:

Hei. Fac de o luna si ceva abdomene:http://www.youtube.com/watch?v=sWjTnBmCHTY. Deja se vad rezultate, adica simt abdomenul:dDar as vrea sa stiu daca si burta se va duce. Poate cineva de aici a facut/face abdomene si a scapat de burta! Si daca voi continua pana la vara cu abdomenele, voi obtine rezultatul dorit?

Răspuns Câştigător
| never2say4never a răspuns:

Continuand sa faci abdomene iti intaresti muschii abdominali si astfel vei scapa de burta, dar as indica sa faci si inot sau ciclism. Ca sa fi sigura ca dispare burta, fa-ti o poza din profil inainte sa incepi din nou exercitiile, iar la vara mai fa-ti o poza tot din profil si compara-le.
Eu am facut anul trecut ceva de genul acesta, dar mai mult faceam inot si ciclism decat abdomene si am scapat de 14-15 cm in talie si vreo 10cm la solduri.

6 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Uohoho, faci tu abdomenele alea? Stiu ca prima oara nici n-am putut termina programul, atat de grele erau. Tu esti in poza? Zic eu ca vei obtine rezultatul dorit pana la vara. Fa totusi si ceva exercitii cardiovasculare, gen jogging.

| rebb a răspuns:

Pai. poti scapa de burta facand abdomene, dar rezultatele se vor vedea in mai mult timp, nu o luna si depinde si de ce mananci.incearca sa faci si exercitii de tonifiere daca vrei sa scapi de grasimi.

| sy46 a răspuns:

Le fac de 2 ori pe zi, iar la sfarsit adaug inca vreo 2 tipuri de exercitii.
Grasimea de pe burta nu o dai jos cu abdomene, ci doar iti lucrezi abdominalii. O dieta sanatoasa si exercitii cardio te vor ajuta mai mult, adaugand si aceste exercitii pentru abdominali.

| coosmin24 a răspuns:

Te sfatuiesc sa continui. Abdomenele sunt o parte din exercitii care dau burta jos.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Abh: Stiu ca sunt grele, eu nu fac 8 minute in fiecare zi, ci cate 40 de fiecare. Imi ia cam 15-20 minute pe zi:dLa inceput, credeam ca mor de durere, dar dupa un timp, te obisnuiesti.Eu zic sa incerci.Eu le fac in timp ce ma uit l tv si trece repede timpul.PS:Ms de raspunsurile voastre:*Promit ca la vara revin, si va zic rezultatul final

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut, chiar daca postul e vechi, ma bag si eu in vorba cu voi cu un sfat si un clip cu mine, pentru a demonstra ca nu e imposibil sa ai abdomen de invidiat. Nu conteaza ca esti fata sau baiat, pentru a da jos burta(stratul adipos) trebuie cardio(alergare, inot, ciclism) exercitii pentru lucrarea abdomenului si in cele din urma si cel mai important o alimentatie foarte sanatoasa. Trebuie sa fii atent cu ce mananci si cand mananci. Mult succes la toti care vor sa scape de burta, daca ai vointa poti realiza multe. http://www.youtube.com/watch?v=TMrD6i7AiQo