| innagaina16 a întrebat:

Hei,fetelor.ce fond de ten folositi? imi puteti recomanda si mie un produs de calitate buna? va rog...crying(, am folosit toate felurile si de la avon si de la oriflame dar nu au dat niciun randament ..va rogsad >funda:

Răspuns Câştigător
| WhiteLover a răspuns:

De ce nu incerci o crema + un gel hidratant? crema ajuta pielea sa se refaca, iar gelul hidrateaza si nu usuca tenul, iar cu putina rabdare o sa ai un ten mult mai frumos si luminos decat cu fondul de ten.ori asta, ori daca nu vrei sa renunti la machiaj incearca de la x factor un fond de ten care sa contina si baza pentru machiaj, rezista mult si nu se intinde happy

| innagaina16 explică (pentru WhiteLover):

Pai tocmai ca eu am tenul gras imi trebuie un fond de ten nongras...

11 răspunsuri:
| Kasia a răspuns:

De cand nu mai am probleme cu tenul folosesc Rimmel London-Match Perfection- e foarte bun si confera un aspect natural-nici nu zici ca ai folosit fond de ten + ca e foarte ieftin-acum e la oferta la 30 lei.

| Azazea a răspuns:

Si eu am folosit destul de multe dar nu mi-a placut niciunul in mod special, insa cel de la maybeline affinitone era oarecum mai bunicel, dar nimic impresionant sad

| crissa20 a răspuns:

Buna, eu folosesc fonduri de ten de la l'oreal! dar le alternez: in sezonul cald il folosesc pe cel spuma morphose, iar in cel rece acord parfai! bafta:*

| Tzukushi a răspuns:

Buna, citeste experienta mea personala cu fondul meu de ten preferat

http://mariabeautytips.blogspot.ro/......u-ten.html

Răspuns utilizator avertizat
| tyna90 a răspuns:

Daca vrei acoperire mare Vichy, Mac, The Balm, Revlon!

| carmen22r a răspuns:

Eu folosesc fond de ten de la La Roche Posay - Toleriane, il recomand cu placere mie mi-a fost recomandat de medicul dermatolog, insa mai poti folosi si de la vicy vezi poate gasesti cv mostre si vezi care iti place mai mult. Dar sunt bune nu se compara cu avon oriflame.

| innagaina16 explică:

Multumesc pentru sfaturi:-d

| innagaina16 explică:

Multumesc de sfaturi...acum folosesc de la trendy spirit, all day wear, si sunt foarte multumita de rezultat:*:*vreau sa spun ca a costat cam 86 de ron ...mm dar e bun>>?>.>

| OanaCrsM a răspuns:

Pai daca vrei calitate, renunta cat de repede poti la cele de la Avon si Oriflame. Iti recomand BB Cream de la Garnier. Are o acoperire medie, SPF, tine locul unei creme hidratante. Eu o folosesc din august si sunt extrem de multumita. BB Creamurile au aparut de curand in Romania dar le gasesti peste tot iar pretul variaza de la 25 la 35 de ron. Succes happy