| alexialle a întrebat:

Hei. Folosesc tonicul pentru cosuri de la garnier si dupa ce ma dau, ma ustura usor fata.De ce? Oare asa actioneaza asupra cosurilor?

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Zoella a răspuns:

De obicei atunci când te ustură faţa îşi face efectul, dar asta înseamnă că ţi-ai rupt/spart coşurile.

| Syela a răspuns:

Si eu am folosit tonicul de la garnier si mai aveam cateva cosuri dar nu ma ustura deloc. Dar daca e un tonic cu alcool e probabil sa te usture mai ales daca ti-ai rupt cosurile inainte(daca e asa schimba-l cu unu fara pentru ca alcoolul nu e bun deloc pentru cosuri). Daca e deja fara alcool probabil nu ti se potriveste si poti incerca si de la alte firme pana gasesti unul bun pentru tine.

| xAliya a răspuns:

Renunta la folosirea tonic-ului e plin de alcool si evita pe cat posibil alcool-ul in produsele pentru ten deshidrateaza si este un iritant major incearca Tonic-ul de la L`oreal din gama pentru ten sensibil care nu contine alcool.