| JessicaJess30 a întrebat:

Hei,intrebare : credeți ca machiajul înmulțește coșurile? Ideea e ca am destul de multe coșuri și ma dau cu fond de ten și cu altele pentru ca îmi e rușine sa merg la scoala fără. Credeți ca pot continua asa, iar pe la 18 ani sa mi se imputineze coșurile din cauza vârstei?

Răspuns Câştigător
| RandomHuman a răspuns:

Atata timp cat te machiezi corect si esti atenta la ingredientele produselor pe care le folosesti nu trebuie sa te ingrijorezi.Colorantii artificiali, lanolina, uleiurile minerale, parfumurile artificiale etc. in machiaj pot cauza acnee.Alege produsele care sunt etichetate că fiind noncomedogene şi hipoalergenice si alege produse speciale pentru tipul tau de ten. Curata-ti pensulele si bureteii de machiaj si sterge-ti machiajul inainte de culcare. Daca respecti aceste reguli si urmezi un tratament contra acneei nu vei mai avea probleme.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde cat de calitativ e fondul de ten, cat stai cu el pe fata zilnic si cat de corecta e demachiarea. Dar da, macar o parte din cosuri sunt datorate machiajului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, sau ți se infectează.
Să știi că le poți trata, nu doar să le acoperi.

| lonelygirl98 a răspuns:

Depine de calitatea fondului de ten si ce produse de îngrijire a tenului folosesti.
Se poate sa fie si din cauza fondului de ten, incearca sa folosesti un bb cream e mult mai ok pentru piele si foloseste si pudra are un impact mult mai mic asupra tenului decat fondul de ten.

| Cristinaaa57 a răspuns:

Nu prea e bun machiajul la cosuri, dar te inteleg cum e, daca foloseste un fond de ten foloseste unul bun, ti-l recomand pe cel de la vichy normaderm teint pentru tenul cu probleme

| JessicaJess30 explică:

Eu folosesc fondul de ten de la Rimmel, "Stay matte". Credeți ca e ok?

| Superlativ_Frumusete_1985 a răspuns:

Incearca produse de tratament pentru tenul tsu. gen Murad sau altele foarte bune. Foloseste BB cream nu fond de ten.