| anonim_4396 a întrebat:

Hei lume!

Pur si simplu va cer un sfat, pentru ca stiu ca pe TPU sunt persoane destul de experimentate care sunt bucurosi sa ma indrume. Sper.

Bun, eu sunt roscata. Nu este mare minune, dar eu asa ma simt bine in pielea mea. M-am vopsit su Garnier Color Senzation...

http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/......arnier.jpg

...doar la varfuri acum 3 luni si tot parul acum vreo 7 luni. Sunt destul de multumita de vopsea si multa lumea mi-a spus ca ma prinde culoarea. Bun. Pentru ca mereu este loc de mai bine vreau sa-mi schimb nuanta si firma vopselei. Aici interveniti voi dragilor. Nu stiu ce sa aleg. Ce vopsea e mai buna, cu ce nuanta mi-ar sta bine.

O hair stylista in devenire, mi-a recomandat vopseaua de la Syoss. Mie imi place nuanta aceasta :

http://www.syoss.ro/......minos.html

Si cateva nuante de la Palette deluxe imi surad :

http://www.palette.schwarzkopf.ro/......eluxe.html

Voi ce imi recomandati? Care vopsea este mai buna, Palette sau Syoss? Astpet pareri. Mersii! :D

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu iti recomand wellaton

| ammona a răspuns:

Cauta una fara amoniac si cat mai naturala.
Eu imi iau de aici www.pisica-neagra.ro sunt din plante :)

| LanaDelRayFan a răspuns:

Eu zic ca Syoss fiindca si mama mea a folosit ( tot roscata ewinking ), recomandat de coafeza thinking Totusi, depinde si de tine, dar eu zic Syoss. :*
Sper ca te-am ajutat.batting eyelashes

| Sunnyツ a răspuns (pentru LanaDelRayFan):

Trebuie neaparat sa ma si decolorez?

| LanaDelRayFan a răspuns (pentru Sunnyツ):

Sincer chiar nu stiu, cred ca da, dar stiu ca mama s-a si decolodat si a durat vreo 7 ore, apoi a vopsit-o. Eu zic ca a meritat pentru 200 de lei.winking
Tie ce ti-a zis acea hair stylista?

| Sunnyツ a răspuns (pentru LanaDelRayFan):

A zis ca vopseaua Syoss este destul de concentrata si oricum decoloreaza un pic. Eu m-am referit daca trebuie sa-mi dau joc roscatul care il am din par...sau fac asa peste? Cine stie ce culoare imi iasa.

| LanaDelRayFan a răspuns (pentru Sunnyツ):

Pai eu zic sa-l decolorezi dar acum urmeaza sfatul hair stylistului.

| SweetAl3x a răspuns:

E mai draguta nuanta de la Syoss, dar eu sincer n-am auzit pareri prea bune despre ea. Eu caut de mult o vopsea rezistenta, dar pana acum n-am gasit (eu am nuanta ciocolatiu deschis). La roscat e ok ca poti intensifica mai des culoarea cu un nuantator.

| Sunnyツ a răspuns (pentru SweetAl3x):

Trebuie neaparat sa ma decolorez?

| SweetAl3x a răspuns (pentru Sunnyツ):

In mod normal, ca orice culoare sa iti iasa cat mai apropiata de cea de pe cutie se spune ca trebuie sa fie "panza curata", deci decolorata. Insa in cazul tau, daca esti tot roscata, eu zic ca nu are sens sa te decolorezi. E posibil sa iti iasa putin mai inchisa nuanta, dar nu cred va fi o diferenta prea vizibila. Eu cred ca va iesi bine. Pana la urma e rosu pe rosu.