| ennaioana a întrebat:

Hei! M-am decis sa ma tund 'periuta' si as vrea sa stiu cam in cat timp o sa imi creasca parul pana la umeri, si daca exista sansa ca acesta sa fie diferit fata de cum era inainte( acum e ca si o matura ). Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Parul creste 1-1.5cm pe luna.

| wonderwoman123 a răspuns:

Doamne sa nu faci asa ceva. Nu o sa se regenereze mai repede. Asta e doar un mit. Acum e ca o matura, caci tu nu-i oferi nutritie si hidratare din masti si balsame.

| MihaelaVMV a răspuns:

De obicei cand te tunzi"periuta" parul ti se regenereaza foarte bine, deci parul o sa fie diferit, va fi schimbat in bine. Cat despre crestere, va creste mult mai repede, deoarece va fi sanatos. In medie 1 an, 1 an jumate. Daca vrei sa creasca mai rapid il poti da cu ulei de ricin