| BibiIVI0IX a întrebat:

Hei, maine merg la ziua mamei unei foarte bune prietene laughing si nu stiu cum sa ma imbrac. Familia lor au un hotel si isi va tine ziua acolo, nu stiu cum sa ma imbrac, ce as putea sa imi iau, mi-e frica sa nu fiu prea eleganta. Mama prietenei mele este o fire mai vesela si ii intelege pe tineri, isi pune mintea cu ei, practic. Si ma gandeam sa-mi iau o rochita si niste tocuri (cum se imbraca si prietena mea), iar apoi sa ma schimb in opincute. Dar mi-e frica, ca poate ceilalti o sa fie imbracati mai simplu, nu atat de eleganti, pur si simplu haine normale. Pana la urma sa merg in haine elegante sau normale?

Răspuns Câştigător
| Reiikó a răspuns:

Eu zic ca poti sa te imbraci intr-o rochie lejera si cu niste opincutewinking

1 răspuns:
| TomaTamaraTania a răspuns:

E simplu. O rochie neagra cu niste tocuri, geanta asortata cu pantofii si niste accesori simple. Machiaj simplu luminos si doua rujuri in geanta. Daca toti sunt eleganti folossti rujul rosu sau fucsia foarte colorat. Daca e ceva mai lejer te dai doar cu gloss sau un ruj neutru, iti va schimba aspectul foarte mult. Rochia simpla neagra e ca un jolly. Intr-un hotel merge imbracata asa. Si daca toti vin in blugi nu conteaza, sa fii mai eleganta nu strica atata timp cat nu esti vulgara. Mergi linistita si distreaza-te nimeni nu te va privi divers daca esti in apele tale. Daca nu si nu, ia o rochie de blugi ceva comod cu accesorii dragute si tot e bine. E eleganta pentru o petrecere dar nici chiar ca si pe strada.
Un zambet larg si distractie placuta!