| anonim_4396 a întrebat:

Heihappy mi-a aparut un cos copt deasupra gurii si nu stiu ce sa fac... stiu ca nu e bine sa-l storc, deci ce ar trebui sa fac? funda pentru raspunsul care da rezultat

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Crema. Ivatherm Akne Syt sau zineryt daca vrei sa treaca rapid dar nu il prea recomand pentru ca e pe baza de alcool.
Remedii naturale nu prea iti recomand ca raman semne. Ti se usuca pielea, apar coji si tot felul de minunatii.

| BiuL a răspuns:

Pune cu un betisor de ureche spirt de mai multe ori pe zi, daca nu trece intr-o zi doua sparge-l cu mare grija si mainile foarte curate.

| Comunity a răspuns:

Incearca Cutaden poate te ajuta daca nu te deranjeaza culoarea alba happy... vorbesc serios, o sa ti se usuce cosul in o zi sau doua dar o sa ai niste coji dar se duc cu putina apa si sapun, daca nu vrei urme foloseste o crema.

| OoKidaLoveoO a răspuns:

Incearca sa pui gheata pe el sa se faca mai mic.Da cu spirt, eu am avut acnee dar numai inceput, am avutvreo 5 cosuri mici, m-am dus la dermatolog si mi-a dat o crema, o solutie si un sapun de fata.Crema si solutia sunt pe baza de alcool dar acum nu mai am cosri si in nici un caz nu mai am acnee. Daca te intereseaza cu ce m-am dat comenteaza la raspunswinking.Eu de obicei la cele care nu dispar le fac capac cu mainile farte curate si pun spirt pe cos, dupa care cum am zis ii fac capac, il dau cuspirt si in cateva zile dispare(2-3) din cauza ca se usca.

| AndreeaMoromete23 a răspuns:

Stiu eu.Cu mainile foarte curate sparge-l iar apoi spala bine locul.O sa vezi ca va disparea.Iar daca vrei, iti recomand tonicul garnier din struguri, de cand il folosesc nu mai am nici un cos.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Sparge-l cu grija, apoi cu un betisor de ureche pui spirt.
Te pup!