| Mercedesa123228 a întrebat:

Hei,mi-am dat ieri unghia peste cap,am unghii cu gel,s-a dus si unghia cu gel cat si cea naturala, nu o pot rupe sau atinge deoarece doare rau, am pus un pansament, trebuie sa o dau jos sau astept sa pice singura? Am aplicat si iod

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Trebuie data complet jos si pansat degetul, pentru cateva zile pana se vindeca rana, fiindca nu se poate pune nimic peste un deget afectat atat de grav, deoarece poate coace, face infectie si poti face septicemie.
Pe viitor pune unghii mai mici, fiindca unghiile foarte lungi au acest risc sa le agati in toate, sa le dai peste cap si sunt total incomode, ca nu poti face nimic cu ele.

| Mercedesa123228 explică (pentru Violleta2022):

Mi am dat o pana la jumtate jos, stau cu mana in apa, doare groaznic

2 răspunsuri:
| Cipi1212 a răspuns:

Pică singură.