| AlexandraaaaPopescu31 a întrebat:

Hei! Mi.am stricat sprancenele si nu stiu cum sa le fac sa creasca mai repede... Folosesc ulei de ricin stiti alte tratamente? Mai ales ca incepe si scoala si o sa arat ca naiba. Help
FUNDA! :*

Răspuns Câştigător
| Marutzaaaa a răspuns:

Buna mi se mai intampla si mie sa ma pensez si imi stric sprancele dar din greseala incearca sa ti le reparii sau sa ti le desenezi usor cu un creion culoarea sprancenelor daca nici asa nu merge si nu iti place lasale cateva zile ( 3 sau 4 ) ca o sa creasca ele

| AlexandraaaaPopescu31 explică (pentru Marutzaaaa):

Doar 3 sau 4? Pai problema e ca sunt foarte subtiri si nu stiu daca m.ai ajung la forma initiala in asa scurt timp.

| Marutzaaaa a răspuns (pentru AlexandraaaaPopescu31):

Daca sunt doarte subtiri e o problema mai ramane sa iti faci cu creionu cel mai ok ..numa nu prea tare ai grija ca se vede aiurea dupa aia happy

7 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Si tu vrei sa-ti creasca de azi si pana maine? Slaba speranta. Poate doar daca te ungi cu alifie de musca vaduva, desi...si cu aia, s-ar putea sa dureze pana pe joi dupa Miercurea Ciuc.

| PVAAVU a răspuns:

Cand esti proasta esti proasta.

| InsertName a răspuns:

Da,pai sprancenele cresc foarte greu, iar daca le-ai stricat e posibil sa nu mai creasca cum erau ele. Uite, ia-ti un creion pentru sprancene si contureaza-le usor si cat mai natural pana cand ele o sa prinda ceva forma.

| Cipri1993 a răspuns:

Fa-ti un tatuaj si ai terminat

| ElizaaaX a răspuns:

Tatuajul o sa arate ca naiba(parca ar fi un desen lipit) deci te sfatuiesc sa iti un set pentru sprancene de la sephora(40 lei) cu care ti le poti completa