| Alysée a întrebat:

Hei, nu stiti niste picaturi sau ceva care sa iti dilateze pupila ca sa para ochii mai mari? cat costa?
funda

4 răspunsuri:
| blackfox a răspuns:

Nu cred ca e bine sa apelezi la asa ceva.Nu te juca cu ochii.Dar daca chiar vrei ca ochii sa para mai mari, ajuta-te de machiaj.Pe you tube sunt multe tutoriale dragute care arata tipuri de machiaj care maresc sau micsoreaza ochiul.Am ales unul la intamplare ca sa iti faci o idee http://www.youtube.com/watch?v=xHMTEAKGWmg

| dream_8891 a răspuns:

Matraguna (atropa belladona) a fost folosita de femei in trecut pentru efectul de care pomenesti tu.Atropina care este extrasa din atropa este si astazi folosita in oftalmologie pentru dilatarea pupilei.Nu stiu totusi cat de SIGURA e folosirea atropinei pentru scopul de care vorbesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista diferite astfel de metode,dar nu este absolut nici una lipsita de riscuri, din contra, expunerea la acestea este foarte mare.In concluzie, renunta la idee.

| Castiel07 a răspuns:

TROPICAMIDĂ.
Nu cunosc prețul, dar ți-aș recomanda să renunți la aceste picături (Reacții adverse: simți ceva de genul la o arsura sau ințepături).
Succes!