| SupradozăăDeCrazy a întrebat:

Hei! Parul meu este foarte fragil,de despica orice sapon si balsam as folosi, si din aceasta cauza trebuie sa imi tai varfurile aproape de doua ori pe luna. ce tratamente pentru par fragil si uscat stiti? Vreau sa mi-l las sa creasca foarte lung, sa nu fie nevoie sa-mi tai atat de des varfurile.Multumesc mult, funda!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.

Foloseste o masca de la kallos, cea placenta e buna.
Puneo pe parul ud si stai cu ea 1-2 ore. la fel poti face si cu masti naturale. uleiul de masline face minuni...

Samponul fructis pe galben cu uleiuri:
http://www.google.es/......tp?/imgres
Si uleiul sa il folosesti dupa baie...
Eu aceasta gama o recomand din suflet! e foarte buna.
Daca vrei, cumpara o gama de sampon, balsam, masca, ulei de la orice masca (Lóreal imi plac mult) pentru par fragil si uscat si o sa vezi rezultate.
pa-pa

| SupradozăăDeCrazy explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult! Sper sa ma ajute! :*

| anonim_4396 a răspuns (pentru SupradozăăDeCrazy):

Ce gama o sa folosesti, de smapon, balsa, masca, ulei?:* (mersi de funda)

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Folosește măști pentru păr subțire/fragil cât și șampon/balsam.
Folosește o mască din ulei de ricin/gălbenuș de ou/vitamina A, masezi pielea capului și după 2 ore te speli în mod obișnuit, să te limpezești foarte bine.
Rezultatele apar după 2-4 luni de utilizare, aplici o dată pe săptămână, dacă o faci mai des riști să-l îngrași.
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat
| Ubitzik a răspuns:

Foloseste ulei de ricin pe scalp si pentru varfuri ulei de masline.
Am auzit ca este bun samponul Favisan pentru cresterea parului.

| crush19 a răspuns:

Uleiul de argan
Garnier Ultra Duox 5 Plants
uleiul de ricin