| Danyelytha a întrebat:

Hei poate o sa vi se para o intrebare stupida:d

Imi cade parul (nu exagerat) cade asa la pieptanat pana in 10 fire

ce pot folosi sa il fac mai rezistent?
este pana la solduri si subtire(nu vreau sa il tund)

5 răspunsuri:
| tzus a răspuns:

Foloseste ulei de argan + ulei de masline hidrateaza parul si e bun pentru parul subtire. oricum ar fi parul iti cade de la 80 la 100 de fire pe zi, plus ca parul are momentul lui cand trebuie sa cada mai mult (coafeza)

| Nic22 a răspuns:

Intr-un bol ameste oua de casa si ulei de masline si dati pe tot parul si la radacina cam de 2 ori pe saptamana si in 4 sapt nu mai ai probleme

| Danyelytha explică (pentru Nic22):

Din ou si albusul si galbenusul?

| Nic22 a răspuns (pentru Danyelytha):

Da oul intreg amestecat cu ulei de masline si il aplici pe tot parul.

| ghicavladandrei a răspuns:

Salut, pentru a rezolva problema ta iti sugerez sa folosesti un sampon cu cofeina marca Alpecin. Trebuie doar sa masezi usor scalpul si sa lasi samponul cateva minute, dupa aceea clatesti. Testat de mine.Eficace.Recomand cu caldura.Insa iti sugerez sa mergi la un dermatolog pentru a-ti rezolva problema.