| Shine28 a întrebat:

Hei! Se mai aude ceva de Brevoxyl? Am nevoie disperata de el.e singurul din Romania care contine Peroxid de benzoyl, substanta de baza a lui. E singurul cu care imi dispar cosurile iar de cand a disparut de pe piata mi-au reaparut si nu am mai gasit alta crema cu care sa-i dau de cap acneei. In Italia credeti ca as gasi?

7 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Se gaseste foarte greu pentru ca este un medicament controversat, nici pe net nu poti sa il comanzi... daca spui ca tie iti face bine, poti ruga o farmacista sa ti-l comande.
Zineryt ai incercat? Pe mine asta m-a ajutat sa scap de cosuri.

| Shine28 explică (pentru Bondarel99):

Am incercat, imi usuca foarte rau tenul si nici nu scap de cosuri.

| Bondarel99 a răspuns (pentru Shine28):

Dar nu trebuie sa iti dai pe tot tenul, doar pe cosuri, iar tratamentul da rezultate dupa cateva saptamani nu imediat.

| crazypretty a răspuns:

Buna! Si eu am aceiasi problema mie mi-a fost recomandat de medicul dermatolog acest brevoxyl dadea rezultate si la mine dar nu il mai gasesc am fost la farmacie si am cerut un inlocuitor si mi s-a dat skinoren si recent am gasit pe net un articol despre tinctura de cimbru de camp
care are aceiasi actiune ca si brevoxylul eu folosesc de nici o luna de zile tinctura in combinatie cu skinoren si sunt incantata skinoren fol de o luna si jum dar parca combinat cu tinctura da mai multe rezultate daca vrei detalii despre asta lasa-mi un mesaj

| xAliya a răspuns:

Apare abia in octombrie din pacate.

| cameliapintilie a răspuns:

A reaparut Brevoxyl. bineinteles cantitate limitata.

| ancaristescu a răspuns:

Eu l-am cumparat saptamana trecuta Brevoxyl de 50 g. la http://farmshop.ro/2607-brevoxyl-crema-4-x-50-gr-stiefel-5949040100842.html