| SabiAda231 a întrebat:

Hei TPU ...acum ca este vara vreau sa ma imbrac mai lejer.dar nu stiu cum...as vrea sa ma asortez zi sa fiu in pas cu moda

Răspuns Câştigător
| AndradaRoxana9 a răspuns:

Primul val al defilărilor de modă a trecut și o întrebare se află pe buzele tuturor fashionistelor înrăite: "ce vom purta în vara?''.
Florile sunt vedetele verii ce vine. Alături de o geacă de piele sau de o pereche de slim lavandă vor arăta de minune.
Culorile pastelate au invadat podiumurile si în sezonul primăvară-vară 2012, dar își fac din nou apariția și în sezonul acesta.
Cel mai important este sa te simti cat mai comod in hainele pe care alegi sa le porti. Opteaza pentru haine in culori pale, camasi, etc.
Piese nelipsite din garderoba fiecarui sezon,vestele sunt menite sa completeze si sa adauge o nota personala oricarui outfit.
De ce ne plac :
- sunt confortabile si usor de adaptat unei tinute
-varietatea modelelor(rock,boho sau de inspiratie masculina) si a texturilor (bumbac, piele sau denim ) ofera o alternativa oricarui stil vestimentar.
-au capacitatea de a schimba radical orice tinuta
Sugestii te stil: Poarta o vesta rock cu un tricou cu mesaje,skinny jeans si sandale cu platforma, pentru un look rock-chic.
De ce le iubim: In acest sezon, nuantele pale nu se aplica doar pe bluzele cu volane. Piese din jarseu, casmir sau matase, drepte sau stratificate, urmeaza liniile trupului intr-un joc de seductie.
Adapteaza-le stilului tau: Renunta la tinutele alcatuite din pasteluri din cap pana in picioare.Combina o rochie diafana cu un sacou masculin sau o bluza intr-o nuanta pastelata cu skinny jeans bleumarin si poarta parul drept.
De ce le iubim: Combinatia clasica de nonculori sfideaza timpul si tendintele si isi recastiga admiratia pe podium. Imprimeurile alb-negru atragatoare sau piesele uni combinate contrastant iti vor oferi un look elegant, impecabil si o nota de mister.
Adapteaza-le stilului tau : Poarta o jacheta imprimata si jeans skinny negru sau leggings.Combina fustele cu imprimeu alb- negru cu topuri uni sau adauga un sacou masculin sau o jacheta biker peste o rochie din matase.

| SabiAda231 explică (pentru AndradaRoxana9):

Acele camasi fara maneci....se poarta? as vrea sa-mi iau si eu dar nu sunt sig big grin..multumesc mult!

4 răspunsuri:
| Turdeanul a răspuns:

Http://starshiners.ro/ uite aici poti gasi niste stiluri si chiar sa cumperi

| Lioиeѕѕ a răspuns:

Du-te pe la diverse magazine si vezi cum sunt imbracate manechinele. Cam asta e in trend.

| florydyana a răspuns:

Culori vii ca asta → file:///C:/Documents%20and%20Settings/xxx/Desktop/New%20Folder%20%2822%29/capture-20130329-180758.png
Funda?